Вимикачі та розетки: скільки і де встановити

Думаю, кожен, хоча б раз в житті, ходив по квартирі, будинку в пошуках розетки. Доводилося вимикати телевізор чи комп’ютер, щоб зарядити телефон. А на кухню взагалі купували подовжувачі, адже мультиварка чи новенький чайник не будуть стояти без діла. Особливо такі не зручності виникають в будинках, створених за часів Радянського союзу – “хрущевках”.

Технології впевнено “крокують в майбутнє”, сьогодні ми не уявляємо своє життя без мікрохвильвої печі, ноутбука, пилососах та багато іншої побутової техніки, яку потрібно постійно підключати до електрики, а іншу взагалі краще не вимикати. Тому варто перед початком ремонту в будинку виділити час та розрахувати, де правильно розмістити розетки та вимикачі.

Коли замовляєте ремонт у дизайнера, то наперед повідомте про свої побажання з приводу розміщення розеток і вимикачів (скільки їх повинно бути і де саме). Якщо ж робити будете самі, то враховуйте особливості кімнати, кількість меблів, ну і звичайно ж, власні уподобання: от любите ви працювати з комп'ютером не за столом, а на підлозі біля дивана, тоді і розетка повинна знаходиться неподалік.

А тепер про різні варіанти розташування

ВИМИКАЧІ

Традиційно розташовуються біля міжкімнатних дверей на висоті 70–90 см від підлоги. Тут також враховуйте зріст членів своєї сім’ї. У вас є або будуть діти, які можуть не дотягнутися до вимикача.

На нашу думку, 80 см висота підходяща для всіх. Не забувайте, що вимикачі для ванної кімнати, гардеробу розміщують в коридорі, їх не повинні затуляти меблі, двері.

Вимикачі для декоративного освітлення (торшерів, бра тощо) розташовуйте згідно з дизайном кімнати.

 

РОЗЕТКИ

За статистикою, в середньому людина використовує до 5 розеток в день.

Про висоту їх розміщення сперечаються вже давно. За відомим нам євростандартам висота розетки повинна бути 30 см від підлоги. В Україні ще з часів СРСР вважається, що правильно встановлена розетка на висоті 160 см.

Погодьтеся різниця є. Що ж робити? Для початку порахуйте кількість приладів в кожній кімнаті.

Пам'ятайте: робіть так, щоб Вам було зручно, не слухайте нікого. Навіть нас!

Кухня: 

Висота розетки від підлоги

- холодильник 50–80 см;

- витяжка, телевізор 180–200 см;

- посудомийка, електроплита, пральна машина 20–30 см;

Дрібна побутова техніка (чайник, міксер, блендер тощо) нарівні робочого стола. Тут краще встановлювати не одну, а три розетки.

Тут розміщується величезна кількість побутової техніки і з кожним роком цей перелік зростає.

Спальня:

- дві розетки з обох боків ліжка;

- одна розетка  на висоті 60–70 см поряд з туалетним столиком.

Ванна кімната:

- для фена, електробритви висота 100 см;

Для пральної машини, бойлера 56–60 см.

Не забуваймо, що для ванної кімнати розетки купити необхідно тільки вологостійкі.

Дитяча кімната:

- розетка біля ліжка (для торшера):

- дві розетки біля стола;

Обирайте розетки, які захищені спеціальними клапанами, щоб дітлахи  не пхали туди ще щось, крім електроприладів. 

Коридор:

- достатньо 1–2 розетки на висоті 15–20 см.

Вітальня:

- для телевізора та колонок висоту обирайте дивлячись на розміщення приладів;

- для пилососа, торшерів, зарядних пристроїв тощо по 2 розетки на кожній стіні. Висота 20–30 см.

Якщо у вашому будинку кондиціонер, то для нього варто розмістити розетку на висоті 30 см від стелі.

Після прочитання цих порад, ви напевно злякаєтеся, адже справді, потрібно дуже багато розеток. Дехто з вас почне згадувати часи, коли постійно замикала проводка, розетки часто виходили з ладу. І на кінець скажете: “Та ну це все, краще перехідник чи подовжувач”

Хочу вас порадувати. Ті часи вже давно в минулому. Пропонуємо вам купити розетки та вимикачі від європейського виробника.

В них сила току 10 А або 16 А, а це, порівняно з вітчизняними та радянськими, в яких тільки 6,3 А, дає вам більше можливостей в експлуатації побутової техніки та електронних гаджетів.

Телефонуйте нам за контактними телефонами, щоб оформити замовлення. Більше про розетки та вимикачі читайте на нашому сайті.