Лампочки. Економія енергії чи грошей?

Тарифи на комунальні послуги з кожним роком все зростають. У тому числі і на світло, яке ми починаємо панічно економити: при великій необхідності не вмикати його зайвий раз. Та мало хто задумувався, що в наш час сучасні технології дозволяють економити, навіть якщо і на початку доведеться викласти кругленьку суму (це я зараз про LED- лампу, та про неї згодом).

Можна ж легко оптимізувати витрати електроенергії, замінивши одну лампу на іншу.

А тепер давайте розглянемо усі види ламп їх переваги та недоліки.

Розжарювальна лампа

Напевно багато хто з нас, коли чує слово лампочка, уявляє її круглою з палаючою спіралькою всередині. Так виглядає розжарювальна лампа.

Саме вона з’явилася першою, аж у далекому 1874 році, і як не дивно досі не втрачає своєї популярності у першу чергу через свою низьку вартість. І це напевно головна, і чи не єдина її перевага на сьогодні.

Якщо коротко про недоліки, то такі лампочки швидко нагріваються, витрачають багато енергії (близько 125 Вт), швидко згоряють. Тому вони хоч і дешеві, а все ж доводиться їх купувати чи не кожен місяць.

Галогенна лампа – це такий собі різновид розжарювальної, тільки трохи оновлений. У подвійному скляному вакуумі розміщується вольфрамова спіраль та буферний газ (пара брому і йоду). Це дозволяє збільшити “життя” лампочки. Та вона теж не економить електроенергію, швидко нагрівається. До того ж, вкручувати її необхідно в рукавичках, якщо не хочете, що лампочка перегоріла ще навіть не почавши працювати.

Люмінесцентна лампа

Новий вид освітлюваних приладів, яка порівняно з попердніми, економить енергію майже в 5 разів. Наприклад, 20 Вт порівняйте із 120 Вт, яку споживає розжарювальна лампа. Погодьтеся, різниця є і вона величезна!

Тепер можна не турбуватися через не вимкнене світло. До того ж, відповідальні виробники дають гарантію від 1 до 5 років на лампи.

Та серед цих вагомих переваг існують і недоліки. Люмінесцентним лампочкам потрібен деяких час, щоб розігрітися та максимально освітити приміщення.

Такі прилади не люблять часті включення та виключання.  Всередині них знаходиться шкідливий газ з парами ртуті. Такі лампи коштують в декілька разів дорожче за звичайні, але і послужать довше.

Популярні  вони в нежитлових приміщеннях: офісах, школах, лікарнях, магазинах. Бувають різноманітних форм: спіраль, кругла, лампа-палка тощо.

Світлодіодна лампа

Останній і, мабуть, самий економний і, в той же час, найдорожчий винахід в світлотехніці – світлодіодна лампа. Вона в рази краща за всі вище перераховані види.

Не варто чекати нагрівання, Led- лампочка відразу на повну потужність буде освітлювати кімнату, при цьому вимикання їй не страшні, скоріше навпаки – чим частіше вимикаєте світло, тим довше лампа послужить.

А термін експлуатації настільки великий, що ніхто точно не може відповісти на це питання. Деякі виробники стверджують, що прилад працює близько 50 000 годин, а це майже 6 років. Та якщо зважати, що світло не буде горіти 24 години на добу, то можна стверджувати, що лампа пропрацює до років 10. Це дуже довго.

А тепер порахуйте, скільки за десятиріччя ви потратите на розжарювальні чи галогенні лампи, і скільки на одну світлодіодну.

І щодо головного! Заощадження електроенергії. LED- лампа споживає всього лиш 1 Вт.

На сайті Студії світла  “Elite Light”. У нас різні види лампочок від європейських виробників. На всі вироби діє гарантія 1 рік.

Детальніше про товар дізнавайтеся у менеджера, написавши або зателефонувавши йому.

Думайте! Обирати Вам!