Магія ландшафтного освітлення

Ви живете в заміському будинку, котеджі та піклуєтеся про своє подвір’я? У Вас ростуть найгарніші дерева, кущі, цвітуть найкращі квіти в окрузі? Ваша водойма, алея, тераса, альтанка милує око в день? Тоді зробіть так, щоб у ночі подвір'я було ще кращим. А допоможе в цьому ландшафтне освітлення, що стане справжньою родзинкою, якою милуватиметеся не тільки ви, але й ваші гості, сусіди.
Освітлення саду чи певної території виконує різноманітні функції, залежно від яких виділяють:

→ охоронне; → святкове; → практичне; → декоративне.

 Охоронне освітлення захищає вашу садибу від недоброзичливців та крадіїв. Найчастіше для цього купують прожектори, які за допомогою датчика фіксують будь-який рух.

Встановлюють охоронне освітлення біля вхідних дверей будинку, гаража та по периметру відеоспостереження.

Якщо в домі тварини, зовсім не обов’язково купувати ліхтарі з датчиком руху.

Святкове освітлення на день народження, ювілей, Новий рік буде якраз доречним. В нагоді стануть вуличні гірлянди для оформлення дерев, кущів, садових ліхтарів. Гірляндна сітка, світлодіодні гірлянди прекрасно виглядатимуть на фасаді будинку. Правильне світлове оформлення підкреслить усі переваги і ваша оселя засяє, як будинок Кевіна у фільмі “Один вдома”.

Великою популярністю сьогодні користується система освітлення “розумний будинок”, яка керується за допомогою пульта. 

Практичне ландшафтне освітлення призначене для безпечного переміщення людини в темноті. Встановлюють біля доріжок, стежок, сходів тощо. Для цього можна купити садові ліхтарі, світильники на сонячних батареях.

Освітлення доріжок, напевно, одне з головних елементів декорації. Використовуйте неяскраве світло, оскільки це буде заважати під час пересування.

Взагалі світло для садиби має бути тьмяним, яке найкраще підкреслить гармонійне поєднання загальної композиції.

Для доріжок підходять невеликі ліхтарі висотою до 1 м по обидва боки у шаховому порядку. Існують також спеціальні ліхтарі, які виділяють контур стежок. Також обов’язковим елементом освітлення є сходи.

Декоративне освітлення. Вже назва говорить сама за себе. Головна функція такого виду естетична. Застосовується для того, щоб підкреслити загальну красу саду чи окремих його елементів або ж навпаки заховати певні недоліки. Тут є де розгулятися фантазії. Оформлення фонтанів, декоративних рослин, альтанок.

Освітлення водойм. Важливо купити водостійкі світильники, адже вони максимально безпечні. Інколи при підсвічуванні вода здається брудною, цього можна легко уникнути якщо використовувати спеціальний світлофільтр блакитного кольору.

Якщо бажаєте створити різнокольоровий сад, найкраще для цього підійдуть світлодіодні ліхтарі.

Не варто освітлювати повністю усю садибу, такий підхід асоціюється з несмаком. Сьогодні дизайнери оформлюють тільки невеличкі ділянки, так звані “острівці”, щоб створити певну таємничість та казковість.

Професійне оформлення дизайну освітлення ландшафтів і не тільки виконує Студія світла “Elite Light”. У нас також ви можете купити освітлювальне обладнання для екстер’єрів та вулиць.

Існує безліч варіантів оформлення, головне не боятися експериментувати та втілювати усі найоригінальніші ідеї в життя.