Вимикачі світла необхідні практично у будь-якому місці, незважаючи на те, що їх можна лише умовно назвати предметами інтер'єру. Вони необхідні і в житлових, і в офісних приміщеннях, і на виробничих підприємствах. На ринку сьогодні представлений широкий асортимент цих виробів, що розрізняються формою, кольором, фактурою і матеріалом, що використовується для виготовлення.

Крім того, вимикачі світла відрізняються за якістю та ціновими характеристиками. Вироби, що мають гладку поверхню, правильну геометричну форму і знак якості країни-виробника, значно виділяються на тлі дешевших моделей.

Виробники найчастіше пропонують одно- та двоклавішні вимикачі. Проте, зараз випускаються й триклавішні моделі, рідше - шестиклавішні, встановлені в одну рамку. Кожна кнопка призначена для окремого каналу, тому вони підходять для приміщень, де встановлені декілька світильників або люстри з паралельними лампами.

Сучасні вимикачі світла зручні в експлуатації, функціональні, можуть використовуватися як перемикачі, мати функцію регулювання яскравості, вбудоване підсвічування та дистанційне керування. Сьогодні випускаються автоматичні моделі, що дозволяють вмикати і вимикати світло без участі людини. Крім того, вони виконують функцію захисту в електричних мережах і дозволяють знизити витрати на електрику. Вимикачі світла можуть виготовлятися з алюмінію та скла, повторювати фактуру каменю або дерева.

Ринок пропонує величезний вибір вимикачів, що відрізняються способом кріплення проводів на клемах, кількістю клавіш чи кнопок, методом кріплення до стіни, зовнішнім виглядом. За способом установки вони бувають зовнішніми, якщо проводка прокладена поверх стіни, або прихованими, якщо встановлюються у спеціальну коробку в стіні.

Серед безлічі сучасних рішень варто виділити діммери. Такі вимикачі не лише запалюють світло, але й виконують функцію регулювання яскравості - від сяйва до неяскравого освітлення. Для цього на них встановлено коліщатко з поворотним механізмом. Поширеним варіантом сьогодні став акустичний вимикач, який спрацьовує по плескоту руками. З недавнього часу з'явилися у продажу сенсорні вимикачі світла, які не мають кнопок. Головна їх перевага - незвичайне оформлення та відсутність клацання.

Крім того, існують так звані антивандальні вимикачі світла. Призначені вони, в першу чергу, для громадських приміщень. Як правило, їх виготовляють з ударостійкого пластику або з металу. Розбити або зламати їх досить-таки складно. З металу також виготовляють дорогі ексклюзивні серії вимикачів.

Для будинку можна підібрати практично будь-який вимикач - в першу чергу, варто звернути увагу на його функціональність, практичність і, звичайно ж, на зовнішній вигляд: стильний та гарний, він здатний стати повноцінним доповненням до інтер'єру кімнати.

В Україні сьогодні пропонують вимикачі світла безліч компаній. Але якщо Ви хочете на 100 відсотків бути впевненими в якості пристрою, придбайте вимикачі солідних фірм. Однією з таких компаній є студія світла Еліт Лайт. У Еліт Лайт Ви знайдете широкий вибір моделей, серій і кольорів вимикачів, тут постійно з'являється щось новеньке.